Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Мобілізація
 • Контрактна служба
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Квітень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30          

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  Simeyni likari 2018

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  BPD

  Pravova dop VAIYBER

  Y mayu pravo

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Четвер, 29 січня 2015 11:14

  Все, що потрібно знати про мобілізацію на Волині

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (1 Голосувати)
   

  За ухиляння від мобілізації – відповідальність

  Уже традиційно під час оперативної наради т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик доповів про хід четвертої хвилі мобілізації в області.

   

  Так, за його словами, під час четвертої хвилі мобілізації з області  необхідно поставити до лав Збройних Сил України майже дві тисячі військовозобов’язаних та шістдесят три одиниці техніки. На даний час завдання з поставки мобілізованих виконано на 80 відсотків: поставлено 124 офіцери, у військові формування відправлено 31 одиницю техніки національної економіки. Також триває допоставка мобілізаційних ресурсів у військові організаційні структури: 184-ий та 169-ий навчальні центри.

   

  Роман Кулик повідомив: триває розшук військовозобов’язаних, які не були оповіщені або ж не з’явилися у військові комісаріати. На сьогодні таких осіб нараховується більше шести тисяч, із них вдалося розшукати лише 121 особу. До того ж 34 військовозобов’язаних притягнули до адміністративної відповідальності. Також зареєстровано 41 кримінальне провадження: наразі засуджено двох волинян до трьох років позбавлення волі.

   

  Крім того, Роман Анатолійович зазначив, що в області розпочато процес демобілізації військовослужбовців, які протягом року виконували бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції: на даний час на Волинь повернувся 451 військовий. Тож із солдатами та офіцерами проводять бесіди щодо продовження військової служби у Збройних Силах України за контрактом або ж пропонують залишитися в оперативному резерві територіальної оборони регіону.

   

  Також т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату нагадав, що з 7 квітня 2015-го року  в області стартує весняний призов на строкову військову службу. На Волині вже розпочато процес медичного огляду призовників, згідно з яким на сьогодні 180 строковиків придатні для проходження військової служби. Найкраще із завданням справляється Луцький МВК та Маневицько-Любешівський ОРВК. Проте, варто зазначити, що з Нововолинська та Іваничівського району поки не надійшло жодного призовника.

   

  Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик акцентував, що на минулому тижні до обласної державної адміністрації надійшов лист за підписом начальника Генештабу Віктора Муженка, який підтверджує, що у військовому відомстві Волині готові надати відповідну техніку, яка підлягає відновленню і знаходиться у військових частинах, але за умови фінансування з місцевого бюджету.

   

  Також голова облдержадміністрації підкреслив, що в області необхідно активно проводити роботу з добровольцями та з демобілізованими військовослужбовцями, які бажають продовжити службу в лавах української армії за контрактом. Окремо наголосив: зважаючи на те, що перші два-три місяці для демобілізовних – особливо складний період в адаптації до мирного життя, слід докласти всіх зусиль, аби якомога швидше запустити механізм надання психологічної допомоги тим, хто ще вчора перебував на фронті.

      Допомога демобілізованим військовослужбовцям

  В області створені всі умови щодо соціальної адаптації та медичної реабілітації як мобілізованих, так і демобілізованих військовослужбовців. Про це в ході оперативної наради повідомила заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

  За її словами, психологічна реабілітація військових проводиться у двох напрямках: психодіагностика та індивідуальна психокорекція. В області створено психіатричну групу, в межах якої психологи та психотерапевти щоденно працюють із учасниками антитерористичної операції. Такі групи діють не лише в Луцькому гарнізонному військовому госпіталі, а й в госпіталі для інвалідів війни в центрі реабілітації учасників АТО та в районних лікарнях. Окрім того, в області створено патронажну службу психологічного супроводу, до якої увійшли фахівці декількох служб: дітей та молоді, надзвичайних ситуацій, освітньої та медичної галузей, а також військових комісаріатів.

  - На базі центральних районних лікарень створено палати для учасників АТО та демобілізованих військових, – зауважила Світлана Євтихіївна. – Також проведено комплекс заходів із підготовки медичного персоналу щодо проведення заходів із реабілітації зазначених пацієнтів. Крім того, сім’ї військовослужбовців постійно перебувають на обліку в органах соціального захисту населення й отримують всі визначені законодавством пільги, в тому числі й ті, які передбачені для демобілізованих учасників АТО.

  Світлана Мишковець також повідомила, що центри зайнятості, які є в кожному місті та районі області, готові допомагати демобілізованим військовослужбовцям повертатися на закріплені за ними робочі місця. Якщо ж військовому не вистачатиме професійно-кваліфікаційних навичок або умови праці не відповідатимуть стану здоров’я, таким особам надаватимуть додаткові послуги з працевлаштування, перекваліфікації, підвищення кваліфікації і можливості отримання нової професії.

   - На сьогоднішній день у двох госпіталях працюють мобільні групи, куди входять спеціалісти з департаменту соціального захисту облдержадміністрації та центру зайнятості, які надають роз’яснення з абсолютно всіх видів соціальної допомоги для демобілізованих, – запевнила Світлана Євтихіївна. – При цьому треба розуміти, що не люди мають йти до нас, а ми, влада, – до них. Для цього треба забезпечити роботу виїзних мобільних офісів. Є хороша практика, коли всі соціальні служби виїжджають в сільську раду і безпосередньо на місці надають необхідну допомогу.

  Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зауважив, що протягом тижня необхідно підготувати на розгляд депутатів обласної ради проект програми соціального захисту та реабілітації демобілізованих військовослужбовців. Так як часу залишається обмаль, Володимир Петрович звернувся з проханням до всіх структурних підрозділів облдержадміністрації в найкоротші терміни надати свої пропозиції до зазначеного документу.

  Також голова облдержадміністрації наполіг на тому, аби демобілізовані військовослужбовці в обов’язковому порядку проходили медичне обстеження, аби в подальшому без жодних проблем змогли отримати всі передбачені законодавством пільги.

  Окрім того, Володимир Гунчик доручив головам районних державних адміністрацій внести свої пропозиції до програми реабілітації ветеранів АТО, яку фінансуватимуть як з обласного, так і з районних бюджетів.

    Стартувала демобілізація

  Волинський обласний комісаріат із початку четвертої хвилі мобілізації справився з поставленими завданнями на 77 відсотків: відправив до військових формувань 1500 військовозобов’язаних та 24 одиниці техніки національної економіки. Про це в ході оперативної наради доповів т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик.

  За словами Романа Анатолійовича, найкраще з організацією роботи впоралися у Любешівсько-Маневицькому ОРВК. Серед лідерів також Горохівсько-Локачинський, Ківерцівський та Нововолинський військові комісаріати.

  - Наразі проводиться поставка мобілізаційних ресурсів до кінологічного центу прикордонної служби військ у місто Великі Мости Львівської області, – зауважив військовий комісар. – А також до 184-го навчального центру в місті Старичі та техніки національної економіки до 14-ї окремої механізованої бригади.

  Також Роман Кулик повідомив, що до правоохоронних органів передано у розшук для встановлення місця перебування більше 6 тис. громадян, із них лише 127 вдалося розшукати. До того ж правоохоронцями відкрито 40 кримінальних проваджень щодо перешкоджання проведення мобілізаційних заходів, зокрема не прибули за повісткою. Крім того, двох військовозобов’язаних засудили до трьох років позбавлення волі за ухилення від призову за мобілізацією.

  Що стосується питання демобілізації,  т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату поінформував, що нині із зони антитерористичної операції у військові комісаріати області прибуло 306 військовослужбовців.

  - Із солдатами та офіцерами проводять бесіди щодо продовження військової служби у Збройних Силах України за контрактом, або ж пропонують залишитися в оперативному резерві територіальної оборони регіону, – зазначив Роман Кулик. – Окрім того, всіх військовослужбовців зараховують до військового оперативного резерву. Також демобілізованим пропонують пройти медичний огляд, аби встановити ступінь втрати працездатності та призначити допомогу.

  Роман Кулик також повідомив, що з 7 квітня до 25 травня 2015 року  в області триватиме весняний призов на строкову військову службу. З Волині до лав української армії призвуть 480 солдатів. Призовники переважно служитимуть у військових частинах Києва, Київської області та міст західної України. Крім того, він запевнив, що в зону проведення антитерористичної операції строковиків не відправлятимуть.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації. 

  Мобілізація на Волині: депутати не воліють захищати рідну землю

  На Сході країни ситуація залишається особливо напруженою. А відтак мобілізація – питання номер один, адже за ним – незалежність, цілісність держави й, врешті, безпека кожного громадянина. Здавалося б, цілком зрозуміло, що необхідно ставати на захист своєї землі, аби боронити не лише загальнонаціональні цінності та їх носії, але й в першу чергу – власні родини. Бо війна – не тут лише тому, що наші хлопці – там.

  Одначе, якби не було прикро таке констатувати, мають місце випадки, коли практично все чоловіче населення виїздить до найближчого лісу, бо в селі… проводять оповіщення. Саме так трапилося у Малій Глуші Любешівського р-ну, про що й озвучили під час розширеної наради голови облдержадміністрації з головами райдержадміністрацій, районних рад та військовими комісарами. Загалом же поважне товариство зібралося, аби підсумувати результати роботи першого етапу 4-ї хвилі мобілізації та окреслити завдання на другий етап.

  Отож із першою хвилею волиняни фактично не впоралися: якщо військо потребувало 1254 військовозобов’язаних, то захищати рідну землю від агресора пішло лише 983-є. Не виконали й завдання щодо офіцерів: 117 із 141. А це – 83%.

  Військові комісари нарікають на представників місцевого самоврядування, особливо на сільських та селищних голів, котрі фактично відмовляються проводити оповіщення, та навіть повідомляють односельчан, коли саме вручатимуть повістки. Зрозуміло, що місія представників влади глибинки – не з найприємніших, одначе того вимагає закон і безпека країни.

  - Кличте сільських голів до себе на розмову, – наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. – Показуйте закон і розповідайте, яку відповідальність він передбачає.

  Загалом же на медичний огляд станом на 24 лютого цього року прибули 5 тис. 814 чоловік. Придатними до військової служби виявилися лише 44 %, а це – 2 тис. 69 чоловік, непридатними – 34%, тобто 1 тис. 565 осіб, відстрочку на лікування дістали 10% – 456 чоловік, ще 41% (1 тис. 902 особи) направлені на додаткове медичне обстеження.

  Якщо говорити про ситуацію в розрізі районів, то в лідерах – Маневицький та Любешівський. Саме тут із мобілізаційним завдання впоралися. Натомість на Володимир-Волинщині ситуація майже критична.

  - Ми не можемо забирати на Любешівщині у матері останнього сина, бо у Володимирі-Волинському майстерно уникають мобілізації! – підкреслив Володимир Гунчик. – Якщо ми займатимемося пошуками причин такого явища, а не виконанням завдання у рамках 4-ї хвилі мобілізації, то завтра стрілятимуть у нас. А серед причин – надто пізно військові комісари почали співпрацювати з правоохоронцями та силовиками. Зрештою, за ухиляння від мобілізації законом передбачено відповідальність.

  Що цікаво, найчастіше не бажають ставати на захист вітчизни… представники влади. Якщо говорити мовою цифр, то, до прикладу, на території Шацького р–ну, лише одного депутата місцевого рівня мобілізовано. Решта або ж виявляються непридатними, або ж узагалі не проходять обстеження. І це при тому, що вони мали би бути взірцем виконання законів. Саме у Шацькому та Любомльському районах ситуація найгірша.

  Отож, зважаючи на наявну картину волинської мобілізації, другий етап 4-ї хвилі не буде простим. Як повідомив т.в.о. військового комісара обласного військкомату Роман Кулик, необхідно поставити 825 військовозобов’язаних і, звісно, підтягнути хвости попереднього етапу.

   

  Закінчується перший етап четвертої хвилі мобілізації

  На виконання поставлених завдань щодо першого етапу четвертої хвилі мобілізації на сьогодні у Збройні Сили України поставлено згідно плану всього 55 відсотків військовослужбовців, 58 відсотків – офіцерів та 40-відсотків – техніки національної економіки. Про це у ході оперативної наради повідомив т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик.

  Як зауважив Роман Михайлович, щодо поставки вояків на рівненський полігон найкраще робота організована у районах, де завдання виконано більше, ніж на 80 відсотків: Маневичівському, Горохівському, Ківерцівському, Луцькому. Найгірша ситуація у Ковельському, Володимир-Волинському, Турійському, Камінь-Каширському районах, а також в містах Ковель та Нововолинськ. Там виконання завдань не перевищує 30-40 відсотків.

  - На сьогодні у військових формуваннях не вистачає зв’язківців, кухарів, медичних працівників, спеціалістів артилерії та з ремонту авіаційного обладнання, а відтак виникає низка проблем, – наголосив Роман Кулик. – Як недолік відзначаю і те, що на підприємствах Луцька, Ковеля, Володимир-Волинського та Нововолинська не проводилася відповідна робота.

  Окрім того, фіксують окремі випадки, коли  мобілізовані самовільно залишають військові частини та відмовляються проходити службу. Також наразі є 15 військовозобов’язаних, які після отримання повістки не прибули у військові комісаріати. Отож Роман Михайлович зазначив, що ухилення від призову під час мобілізації карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

  Також т.в.о. обласного військового комісара зауважив, що у військових частинах існує проблема вживання солдатами алкогольних напоїв. Лише за один день із навчально-методичного центру з цієї причини повернули 26 юнаків. Викликає й стурбованість стан здоров’я військовозобов’язаних, які вже пройшли медичний огляд, адже статистика придатних для проходження військової служби досить невтішна.

  Відтак Роман Кулик наголосив, цього тижня на рівненський полігон із області потрібно поставити 353 військовослужбовця та 80 – у прикордонники, а також – 11 одиниць техніки у Житомир. Окрім того, вже стало відомо, що на другий етап четвертої хвилі мобілізації потрібно поставити 25 одиниць техніки.

  У свою чергу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик акцентував увагу, що в кожному населеному пункті області буде проведено наради щодо інформування керівництва про хід мобілізації. Нагадаємо, аналогічна нарада вже відбулася на минулому тижні у Шацькому районі.

  Окрім того, Володимир Петрович закликав обласний військовий комісаріат більш плідно співпрацювати з органами внутрішніх справ та з представниками військової прокуратури, аби прослідкувати належне виконання обов’язків як працівниками військових комісаріатів, так і мобілізованими.

   

  На Волині розпочався перший етап четвертої хвилі мобілізації

  На Волині під час першого етапу четвертої хвилі мобілізації до Збройних Сил України призвуть 1300 військовослужбовців, з них 150 офіцерів та 20 одиниць техніки. Крім цього, 80 солдатів буде направлено у прикордонні війська. Про це під час оперативної наради доповів т.в.о. обласного військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик.

  - Розподіл завдання між військовими комісаріатами області проведений відповідно до наявності на військовому обліку мобілізаційних ресурсів, без надання будь – яких пріоритетів тому чи іншому району, – запевнив Роман Кулик. – В середньому він складає 16% від наявності ресурсів.

  Також Роман Анатолійович повідомив, що на території області створено 123 групи оповіщення, основним завданням для яких є вручення бойових повісток військовозобов’язаним на прибуття у військові комісаріати для призову і відправки у військові частини.

  - На сьогодні всього оповіщено 93% від поставленого плану, – зауважив Роман Кулик. – З них 51% – прибули на військово-лікарську комісію, 43% -виїхали за межі області без погодження з військовими комісаріатами, 3% – не відкривають помешкання, 1% – хворі, 1% – у відрядженні, 3% – не проживає за вказаними адресами, 3% – свідомо відмовляються отримати повістку, 12% – інші причини. Найкраще робота організована в Маневицькому, Ратнівському та Ківерцівському районах.

  За його словами, під час першого етапу четвертої хвилі мобілізації виникло кілька проблемних питань. Зокрема, значний відсоток військовозобов’язаних перебуває за межами області або проживає за межами України, є й такі, що свідомо не відкривають помешкання, відмовляються від повісток, отримують довідки по догляду за інвалідами, розлучаються та стають опікунами неповнолітніх. Трапляються випадки, що батьки, діти яких отримали повістки, відбувають у військкомат і записуються добровольцями, адже одночасно двох з однієї сім’ї не можуть бути призвані. І замість дітей, йдуть батьки. Є й відмова керівників підприємств оповіщати військовозобов’язаних за місцем роботи.

  - Окрім того, відбувається оповіщення пріоритетних категорій, які нам визначені як ті, що перебувають на обліку в центрах зайнятості, – наголосив військовий комісар. – Всього центрами зайнятості в області у військові комісаріати надано списки на 3339 осіб, з них на обліку не перебуває 1103 людини. Прийнято рішення виписати повістки всім без винятку.

  Також в районах області створено 17 позаштатних військово-лікарських комісій, які проводять медичний огляд військовозобов’язаних, які підлягають призову по мобілізації.

  - Прибуло у військові комісаріати для проходження медичних оглядів 51% від оповіщених, – підкреслив Роман Кулик. – З них визнано: 27% – придатними до військової служби, 18% – не придатними, 3% – надано відстрочку на лікування, 52% – направлені на додаткове медичне обстеження.

  Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся з проханням до управління охорони здоров’я облдержадміністрації організувати роботу так, аби дообстеження мобілізованих, які направляються на додатковий медичний огляд тримало не більше трьох днів. Окрім того, закликав голів усіх гілок влади максимально сприяти проведенню четвертої хвилі мобілізації на місцях.

   

  Все, що потрібно знати про IV хвилю мобілізації на Волині

  Все, що потрібно знати про мобілізацію волинянам: як відбуватиметься, хто підлягає службі, скільки осіб з Волині залучать та кого четверта хвиля не стосується.

  Нагадаємо, про те, що в Україні планується ще декілька етапів мобілізації, 17 грудня під час брифінгу повідомив речник РНБО Олександр Турчинов. «Нам не обійтися без декількох етапів нової мобілізації. За рахунок мобілізації ми оновимо потужний 100-тисячний резерв», - заявив він, додавши, що для тих, хто вже воює на сході України, буде проведена часткова ротація.

  Проте Президент Петро Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль часткової мобілізації у 2015 році лише 14 січня. Глава держави запевнив, що новобранці, мобілізовані за призовом, не будуть направлятися в зону АТО. Тоді ж Президент повідомив, що на часі планують указ і про демобілізацію. «Указ про демобілізацію готується. Я маю намір підписати його найближчим часом, одразу після запуску мобілізації, для того, щоб не допустити зниження боєздатності країни», - сказав він.

   Мета мобілізації - ротація. Адже подекуди бійці місяцями не залишають передову, тому настала гостра необхідність надходження свіжих сил. Також в її рамках передбачається поставка техніки до формувань в тих обсягах, які визначені планами. Осіб, які були мобілізовані в рамках першої хвилі (таких з Волині було більше 3000 осіб), демобілізують під час здійснення 4-ї хвилі.

  Перший брифінг стосовно мобілізації у Луцьку відбувся 13 січня. Тоді стало відомо, що під час четвертої черги мобілізації, що триватиме з 20 січня до 19 квітня, пріоритет у призові надаватимуть тим, хто проходив службу в лавах Збройних Сил, добровольцям та непрацевлаштованим (представники військкомату звертатимуться у центри зайнятості).

  20 січня розпочався перший етап четвертої хвилі, який буде тривати протягом 90 днів. 5 і 6 хвилі будуть тривати в квітні та в червні, кожна триватиме по 60 днів. Загалом під четверту хвилю мобілізації підпадає 60 тисяч військовослужбовців віком від 20 до 60 років, понад дві тисячі з яких призвуть на Волині. Серед загальної кількості призваних волинян близько 40% становитимуть лучани. За станом на 19 грудня на Волині успішно пройшли медкомісію та визнані придатними до служби близько 200 осіб, 11 з яких – добровольці.

  20 січня стало відомо, що максимальний віковий ценз тих, хто підлягає мобілізації, зменшать. Чоловіків віком від 50 років будуть мобілізовувати лише за бажанням. В такому ж порядку викликатимуть на мобілізацію тих осіб, чиї члени сім’ї нині вже воюють на сході у Збройних силах України.

  Під час 4-ї хвилі кандидатів на мобілізацію буде ретельно перевіряти медична комісія (під час минулих хвиль її не проводили). Військово-лікарські комісії, що створені в районах на підставі доручення голови ОДА, працюватимуть загалом та резервних складах. До них входять терапевти, хірурги, невропатологи та інші лікарі. Всі військовозобов’язані, які підлягають мобілізації під час четвертої хвилі, матимуть 8 днів для медичного огляду. Попри те, що медкомісія є повністю безкоштовною, за додаткові аналізи, які допоможуть підтвердити діагноз, доведеться заплатити.

  Через дефіцит певних спеціальностей у Збройних Силах під час четвертої хвилі мобілізації призиватимуть чоловіків, які не проходили військову службу, але мають відповідні цивільні спеціальності. Наразі у Збройних Силах бракує «комп’ютерщиків», адже не існувало відповідної військово-облікової спеціальності. До слова, відновлюватимуть військові навички тих, хто мобілізований в зону АТО не 40 днів, як раніше, а 26.

  Мобілізованих обіцяють повністю забезпечити кевларовими бронежилетами та шоломами, а також необхідним спорядженням ще під час перебування їх на «навчанні».

  Не уникнуть мобілізації і державні чиновники, окрім народних депутатів України, – вони також підлягають мобілізації. Про це під час брифінгу 14 січня повідомив перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

  Священиків можуть призивати в інженерні війська, підрозділи, не пов’язані зі проведенням бойових дій. Переселенці з тимчасово окупованих територій, які перебувають на обліку військкоматів на Волині, можуть призиватися до лав ЗСУ у добровільному порядку.

  Не призиватимутьзаброньованих на воєнний час; визнаних військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби; чоловіків та жінок, які виховують троє та більше дітей віком до 18 років; чоловіків та жінок, які самостійно виховують дитину віком до 18 років; тих, хто виховує дитину-інваліда 1-2 групи віком до 23 років, батьків-вихователів, на утриманні яких перебувають діти-сироти, осіб, зайнятих доглядом за особами, що потребують догляду; народних депутатів, студентів та аспірантів денної форми навчання (стосується і тих студентів, які навчаються за кордоном).

  В районі почали отримувати повістки з 20 січня. Повістка  вважається врученою, коли на ній особисто розписався військовозобов’язаний. Даними повістками військовозобов’язані викликаються для проходження медичної комісії.

  Проти осіб, які ухилятимуться від виконання військового обов’язку, не будуть проводити масштабний розшук. ЗСУ не націлені укомплектувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити. Однак військові вважають, що рано чи пізно “ухильники” будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність строком позбавлення волі від 2 до 5 років.

  Спершу мобілізовані повинні будуть пройти військову підготовку. Вона триватиме майже 26 днів та складатиметься з декількох етапів. Перші 7-8 днів буде відбуватись загальна військова підготовка для офіцерів, сержантів та солдат. До неї буде входити медична підготовка, тактична, інженерна, вогнева підготовка тощо. Наступні - відбуватиметься фахова підготовка за спеціальністю. Проводити підготовку будуть кваліфіковані інструктори, які мають досвід бойових дій.

  Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження. А офіцерський склад відправлять на навчання в військові заклади та навчальні центри.

  Мобілізованим, які не пройшли етапу підготовки, бойові завдання надаватись не будуть.

  Мобілізованих четвертої хвилі в зону АТО будуть відправляти тільки після проходження повного циклу підготовки. В міністерстві передбачають призвати таку кількість особового складу, щоб була можливість ротації військових в зоні проведення АТО. Приблизно третина буде виконувати задачі в АТО, третина проходитиме підготовку та бойове злагодження. І ще третина перебуватиме у відпустках для відновлення боєздатності.

  А ось відмовитись від служіння в зоні АТО мобілізовані не зможуть, заявляють в Генштабі. За рік закон України «про боротьбу з тероризмом» був змінений та розширений і «шпаринки» в законодавстві, що військові не можуть брати участь в антитерористичній операції ліквідували.

  Переглядів 6714 Останнє редагування П'ятниця, 24 липня 2015 15:43
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua