Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Мобілізація
 • Контрактна служба
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Березень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  Simeyni likari 2018

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  BPD

  Pravova dop VAIYBER

  Y mayu pravo

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Голова ОДА ще раз звернеться до Прем’єр-міністра України щодо фінансування вугільної галузі області

  До уваги виборців

   До уваги виборців району!

  Відділ ведення Державного реєстру виборців у березні 2019 року працює по вихідних днях  (субота, неділя) з 9.00 до 18.00 години.

   

   

  ДЕ І ЯК ПЕРЕВІРИТИ СВОЇ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ У ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ ВИБОРЦІВ, УСУНУТИ НЕВІДПОВІДНОСТІ ТА НЕТОЧНОСТІ В ЗАПИСІ ПРО СЕБЕ

    

  Голова ОДА ще раз звернеться до Прем’єр-міністра України щодо фінансування вугільної галузі області

  Детально вивчити ситуацію, що склалася на шахті №10 «Нововолинська» та визначити подальші кроки – саме така основна мета візиту голови облдержадміністрації Олександра Савченка на підприємство, де він оглянув потужності шахти та поспілкувався з трудовим колективом. Відбувся візит 15 травня 2018 року.

  Слід зазначити, що шахта недобудована і основна проблема – відсутність фінансування. Цьогоріч Уряд виділив на шахту лише 10 млн грн, з яких на утримання спрямували 6,4 млн грн. Та й цих коштів, за словами в.о. директора ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Григорія Бара, вистачить тільки на 3 місяці, бо витрати на утримання в місяць складають 4,2 млн грн. Далі ж є імовірність, що не буде коштів і на утримання.

  Щодо поточного року, то, за словами замовника будівництва, підприємство «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» за власні кошти пройшло 112 метрів видобутку. Наразі розробляють котловани, бо немає кріплення. Окрім цього, забезпечують й безаварійний стан. Взагалі для проектного введення в експлуатацію першої черги необхідно пройти півтора кілометра підземних робіт і це, включаючи 260 метрів розрізної печі для монтування лави. На це потрібно 18 місяців роботи за наявності відповідного фінансування. Загалом, для того, щоб ввести першу чергу шахти в експлуатацію, згідно розрахунків, затверджених Кабінетом Міністрів України, необхідно 1 млрд 400 млн грн. (за цінами 2015-го року). Зокрема перша черга забезпечить 450 тис. тонн видобутку вугілля на рік. Потужність другої черги також становитиме 450 тис. тонн. Загалом потужність складатиме 900 тис. тонн видобутку вугілля на рік.  З цих коштів понад 700 млн грн – це обладнання, яке необхідно привезти, вбудувати та запустити в експлуатацію.

  Тож, аби підтримувати шахту, усі учасники будівництва розробили програму на 600 млн грн, яку довели до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Однак програму не затвердили.

  – Вона передбачала проведення гірничих робіт, придбання обладнання, будівельно-монтажні роботи. Це би приблизило введення в експлуатацію, але вона не була затверджена. Дали лише 10 мільйонів гривень. На даний час очікуємо 2,7 мільйона гривень. Мінфін обіцяє на цьому тижні дати 2,7 мільйони, і це останні кошти, які передбачені на 2018-й рік. Все, далі будівництво стає і виконувати роботи не можемо. Зарплати нема, платити за електроенергію нічим, – відзначив замовник будівництва.

  До слова, цих коштів, за словами присутнього Нововолинського міського голови Віктора Сапожнікова, не вистачає навіть на так звану «суху консервацію» (провітрювання, відкачка води, утримання людей, охорони тощо).

  – На сьогоднішній день будівельна готовність об’єкта складає 86 відсотків. Освоєння коштів – 34 відсотки. Підготовлена перша лава, довжина видобутку – 1,5 кілометра. Залишилося для провітрювання «оконтуритися», тоді залишається розрізна піч 260 метрів і можна говорити про те, що лава готова до експлуатації. Ця програма на цей рік передбачала завершення цих робіт з пришвидшення запуску в експлуатацію. Ця перша черга дозволить вже видобувати вугілля. Запаси становлять приблизно 595 тисяч тонн, з якої можна буде видобувати приблизно 450 тисяч тонн вугілля на рік. Тож якщо не буде інвестицій у будівництво, то є загроза, що цей об’єкт нема як утримувати, – наголосив в.о. директора ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Григорій Бар та додав, – незалежно від цього дирекція шахти все одно утримує цей об’єкт. Зокрема, цього року проведено 112 метрів гірничих робіт. Загалом робіт виконано на 22 мільйон гривень, з яких оплачено 6,4 мільйони гривень. Наразі очікують 2,7 мільйони. Та ще 11 мільйонів гривень взагалі ніде не передбачено. Це вже зароблені кошти за виконані роботи. Ми б і далі проводили роботи, але на сьогодні у нас вже не залишилось матеріалів, аби забезпечити людей роботою. Люди знають це, тому починають звільнятися. Це проблема. Просимо нас підтримати і зберегти той колектив, який дієздатний і може виконувати ці роботи.

  Відтак, вислухавши представників керівництва шахти та профспілкових організації, голова облдержадміністрації Олександр Савченко запевнив, що зі свого боку усіляко сприятиме позитивному вирішенню цієї проблеми. Та разом із цим, відзначив, що необхідно готуватись до будь-якого рішення, прийнятого на найвищому рівні.

  – Депутат від Волині Ігор Лапін 17-го травня проводить слухання в комітеті щодо проблем вугільної промисловості. Він один із членів цього комітету. Там наразі знаходиться мій заступник, який за моєю вказівкою залишиться і на слуханнях. В даному випадку, якщо ми хочемо щось донести, то переконувати Верховну Раду також потрібно, тому що Верховна Рада і бюджет певний розробляє, і багато іншого. Важливо те, що боротися ми повинні. Якщо я повинен звернутися ще раз до Прем’єр-міністра, то я готовий. Бо я вперше бачу, що тепер я повинен писати і вже більш-менш з точними розрахунками. Ми повинні готуватись не до найкращих варіантів і до більш розширених. Необхідно бути готовими як до просто підтримання шахти в робочому стані, так і до кращого. Також необхідно направити лист міністру енергетики, обгрунтувавши економічні показники, що втрачаємо через це, – резюмував Олександр Ілліч.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 108
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua