Версія для друку

В Іваничівському історичному музеї відкрита виставка «Донбас»: переPROчитання образу»

Сьогодні, 14 травня 2019 року, в Іваничівському історичному музеї відбулось офіційне відкриття виставки «Донбас»: переPROчитання образу».

Участь у заході взяли; голова райдержадміністрації Лілія Кревська, заступник голови райдержадміністрації Людмила Войтович, заступник голови Іваничівської ОТГ Віктор Березюк, в.о. начальника відділу культури Лілія Парфенюк, а також керівники установ та громадськість.

Відкриваючи виставку директор районного історичного музею Лариса Куль розповіла про її походження.

- У виставці зібрані найбільш переконливі та цікаві факти історії заселення степових регіонів, що розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя. Значна їх частина присвячена «антирадянським виступам» та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей. Серед них - діяльність створеної у 1976 році Української Гельсінської групи, активними членами якої були вихідці з Донбасу Петро Григоренко, Микола Руденко, Василь Стус та Олекса Тихий. Експозиція повністю руйнує міф про Донбас як «надзвичайно зрадянізоване» населення регіону.

Виставка є спробою деконструювання негативного медійного образу краю, створеного російською пропагандою та актуалізованого в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України, - зазначила Лариса Миколаївна.

Опісля до присутніх звернулась голова районної державної адміністрації Лілія Кревська:

Шановне товариство!

Виставка «Донбас»: переPROчитання образу», підготовлена Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм історії України, вона спростовує російські і радянські міфи про особливий статус Донбасу, як окремого антиукраїнського регіону.

Експозиції надані з краєзнавчих музеїв Донецької і Луганської областей, з Галузевого державного архіву СБ України, що публікують вперше історичне фото, архівні документи, які характеризують Донбас.

Мета виставки показати, що ми один народ. Донбас – був, є і буде Україна!- зазначила Лілія Богданівна.

Також на відкритті присутній переселенець з Донецької області Ілля Бончєв, який змушений був покинути свою домівку під час наступу країни-агресора. І сьогодні він живе в Іваничах. Ілля поділився своїми спогадами та зазначив, що Донбас ніколи не був центром сепаратизму, а все, що є на сьогодні є наслідком російської пропаганди. У Донецькій області в навколишніх селах усі розмовляють українською мовою. Ми одна країна. Донбас – це Україна.

По закінченні презентації присутні ознайомилися з виставкою, спілкувалися, ділилися думками, бо саме живе спілкування руйнує негативні стереотипи та упередження.

Виставка розповідає саме про єдність нації, етапи її формування, спільність трагічних і героїчних сторінок української історії всіх регіонів України, єдність символів українства від скіфської доби і козацтва дотепер – і для Донбасу, і для Поділля, і для всієї нашої великої країни, а також про єднальну силу історії без маніпуляцій.

На завершення заходу директор музею Лариса Куль повідомила, що виставка функціонуватиме включно до 17 травня 2019 року, тому запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку та ознайомитись з експонатами.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики райдержадміністрації.

Переглядів 221

Галерея зображень