Версія для друку

Відбулося засідання робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів

Сьогодні, 24 вересня, під керівництвом в.о. голови, заступника голови районної державної адміністрації Людмили Войтович відбулося засідання робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, аналізу причин збиткової та малоприбуткової діяльності суб’єктів господарювання.

На розгляд робочої групи виносилися питання стану погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду та забезпечення своєчасності сплати податкових платежів до місцевих бюджетів.

Як зазначила Людмила Войтович, потреба в коштах на виплату пенсій жителям району постійно зростає, як і зростає заборгованість платників перед Пенсійним фондом, що безпосередньо впливає на низький рівень покриття витрат власними коштами.

У 2019 році зберігається тенденція до росту заборгованості зі сплати коштів, які адмініструють ся Пенсійним фондом. Найбільшими боржниками залишаються підприємства вугільної промисловості. Чималий борг по відшкодуванню пільгових пенсій є і за сільськогосподарськими підприємствами.

Так, за інформацією заступника начальника Іваничівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Олени Франчук, ДП Шахта № 5 «Нововолинська» заборгувала 27159, 1 тис.грн., з яких 537,4 тис.грн. - недоїмка по сплаті страхових внесків, 26621,7 тис.грн. – борг по відшкодуванню витрат на виплату пільгових пенсій, та за ДП «Передпускова дирекція шахти № 10 «Нововолинська» обліковується заборгованість у сумі 635,2 тис.грн.

За сільськогосподарськими підприємствами борг по відшкодуванню пільгових пенсій складає – 962,1 тис.грн.

Джерелом наповнення бюджету Пенсійного фонду є частина єдиного соціального внеску, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, заборгованість зі сплати якого на сьогодні залишається значною. Загальна сума заборгованості становить 5718,4 тис.грн.

За інформацією начальника Іваничівської ДПІ Нововолинського управління ГУ ДФС у Волинській області Світлани Швигар, заборгованість перед бюджетом платників податків по Іваничівському району до Зведеного бюджету станом на 01.09.2019 року становить 34674,1 тис.грн. Приріст заборгованості відбувся за рахунок несплати платниками податків самостійно задекларованих грошових зобов’язань та донарахованих сум за результатами контрольно-перевірочних заходів.

В ході розгляду даних питань керівник виконавчої гілки влади в районі Людмила Войтович дала доручення робочій групі написати листи найбільшим боржникам фізичним особам підприємцям щодо погашення заборгованості по сплаті податків усіх рівнів.

Переглядів 255

Галерея зображень