Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  ВСЕ ПРО COVID-19
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 21868

  Zvtrnennia Ivanychi

  З Днем державної служби

  banerBPD 125x125


  Simeyni likari 2018

  Donbas SOS

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

   філія Пробації

  e-deklar

  Головна>Новини>Наповнення та виконання місцевих бюджетів у період карантину – спільне завдання усіх гілок влади

  Наповнення та виконання місцевих бюджетів у період карантину – спільне завдання усіх гілок влади

  Про стан виконання місцевих бюджетів області за перше півріччя 2020 року та перспективи їх виконання до кінця поточного року йшлося сьогодні, 30 липня, під час наради, що відбулася за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка, голови обласної ради Ірини Вахович, представників профільних управлінь облдержадміністрації та депутатського корпусу.

  Як поінформував присутніх директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, переважна більшість поставлених завдань  щодо наповнення та виконання місцевих бюджетів станом знаходяться у стадії виконання, проте стосовно окремих питань є необхідність у активізації роботи у ІІ півріччі цього року. Адже з ІІ кварталу цього року виконання плану заходів здійснюється в умовах запроваджених урядовими рішеннями карантинних обмежень та змін законодавства, що суттєво вплинуло на стан виконання бюджетів усіх рівнів. В таких умовах рівень виконання річного плану доходів місцевих бюджетів області у І півріччі 2020 року склав 45% (середній по Україні – 44,9%). Зокрема, у рейтингу областей України за виконанням річного плану доходів зведений бюджет області перебуває на 12 місці, обласний бюджет – на 8.

  Відтак, в цілому по області, як сказав Ігор Никитюк, надходження загального фонду місцевих бюджетів області (без врахування міжбюджетних трансфертів) за 6 місяців цього року склали  2389 млн грн,  що становить 96 відсотків до запланованого обсягу. Забезпечено виконання усіх зведених бюджетів районів та 36-ти бюджетів об’єднаних територіальних громад. Не виконані за власними доходами обласний бюджет (рівень виконання 93,1 відсотка, недоотримано 27,3 млн грн), бюджети міст Ковеля, Володимира-Волинського, Нововолинська, Луцької та ще 14 об’єднаних територіальних громад.

  Слід зазначити, що заплановані надходження недоотримані по податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), платі за землю та за надання адміністративних послуг, акцизному податку за пальне та орендній платі за майно, що перебуває в комунальній власності. 

  Основними причинами невиконання плану надходжень ПДФО, на переконання головного фінансиста області, є повне або часткове зупинення діяльності окремими суб’єктами господарювання на період дії карантинних заходів (кількість найманих працівників скоротилась проти відповідного періоду минулого року на 6,9 відсотка). Зокрема, за шість місяців цього року зменшились обсяги перерахованого до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб у порівнянні з відповідним періодом минулого року 3533-ма податковими агентами – юридичними особами на загальну суму 180,7 млн гривень. У їх числі – й такі бюджетоутворючі підприємства, як ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», СП ТОВ «Модерн Експо», ПРАТ «СКФ Україна», ДП «ЛРЗ Мотор», ДП «АСЗ №1» АТ «Богдан Моторс», регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», КП «Луцьке підприємство електротранспорту» тощо. 

  Окрім того, загалом знизились обсяги перерахованого податку на доходи фізичних осіб на підприємствах галузей лісового будівництва, промисловості 
  та транспорту. Поряд з цим, зберігається позитивна динаміка сплати податку від установ бюджетної сфери та господарюючих суб’єктів у сільському господарстві, фінансовій діяльності з виробництва електроенергії та газу, надання послуг зв’язку і розподілу води.

  Обговорили учасники наради також і стан виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Ситуація у цьому напрямку з початку поточного року залишається контрольованою, забезпечується своєчасне фінансування цих видатків, заборгованість не допускається. Станом на 1 липня 2020 року на зарплату з нарахуваннями з місцевих бюджетів області спрямовано 3 232,7 млн грн або 51 відсоток до планових призначень на рік. Водночас, у цілому по області декларується незабезпеченість асигнуваннями видатків на заробітну плату загальним обсягом 37,9 млн грн.

  За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з метою недопущення розбалансування обласного бюджету проведено аналіз використання бюджетних ресурсів за 6 місяців 2020 року. Відтак, станом на 15 липня залишок невикористаних асигнувань загального фонду обласного бюджету становив 31,7 млн гривень. Найбільша сума таких залишків утворилася в освітній галузі – 22,7 млн грн, що пояснюється проведенням навчання за дистанційною формою. Стосовно інших розпорядників коштів – невикористання бюджетних ресурсів також обґрунтоване запровадженням карантину та, як наслідок, відміною проведення відповідних соціально-культурних, мистецьких, спортивних заходів.

  Ще одне актуальне питання, що потребує вирішення у поточному році – це підвищення рівня фінансування закладів охорони здоров'я в умовах медичної реформи та поширення коронавірусної хвороби. Так, на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я бюджету області на 2020 рік передбачена субвенція в обсязі 39,1 млн грн, що не забезпечує мінімальну потребу для функціонування таких закладів і додатково потребує 18,2 млн гривень. Крім того, на фінансування закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, і які з 1 квітня 2020 року фінансуються з державного бюджету через НСЗУ, додатково, до рівня минулого року, необхідно 126,1 млн гривень. Слід зазначити, що облдержадміністрація порушила ці питання перед Мінфіном, МОЗом та НСЗУ.

  Ряд окремих проблемних питань у медичній галузі озвучила й в.о. начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Тимощук. За її словами, незабезпечена у повній мірі оплата праці медичного персоналу закладів охорони здоров’я, що фінансуються з державного бюджету (більше 10 млн.грн). Також не вистачає коштів на оплату енергоносіїв, заробітної плати працівникам психлікарні. Проблемні питання є у Хоспісах Луцька та Ковеля. І хоча фінансування окремих з цих напрямків – прерогатива центральних органів виконавчої влади, учасники засідання обговорили можливості використання на ці цілі коштів з обласного бюджету.

  Окрім того, як представники виконавчої гілки влади, так і органів місцевого самоврядування прийшли до висновку, що необхідно продовжити обговорення бюджетних питань конкретно по галузях.

  «Облдержадміністрація готова до діалогу у цих питаннях, – наголосив  заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко. – Тому необхідно продовжити спілкування в такому форматі із залученням представників податкової служби та усіх відповідних підрозділів з метою активізації роботи щодо наповнення та виконання місцевих бюджетів».

  Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

  Переглядів 238

  Медіа

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua