Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Мобілізація
 • Контрактна служба
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Травень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

  ІВАНИЧІ

  telefon doviru 2018

  Zvtrnennia Ivanychi

  Simeyni likari 2018

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  BPD

  Pravova dop VAIYBER

  Y mayu pravo

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

  e-deklar

  Обговорили питання використання медичної та освітньої субвенції на Волині у 2017 році

  Голова районної державної адміністрації Лілія Кревська 17 березня 2017 року, взяла участь у нараді в голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика з питань використання та забезпечення медичної та освітньої субвенції на Волині. В студії відеоселекторного зв’язку працювали заступник голови райдержадміністрації Людмила Войтович, начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Крась, в.о. начальника відділу освіти та молоді Світлана Король, головні лікарі ЦРЛ та ЦПМСД Петро Ципа та Роман Киця.

  Присутні обговорили непрості завдання медичної, освітньої сфери, які потрібно вирішити виконавчій владі на місцях цього річ.

  В ході робочої наради представники виконавчої влади намагалися спільно напрацювати план дій, для вирішення конкретних питань та завдань, які виникли у галузі медицини, освіти, безпосередньо враховуючи фінансову складову.

  – Наше завдання за березень і квітень розглянути  увесь комплекс питань, чітко розуміти проблему кожної територіальної громади, районів і міст, аби скомпонувати ці пропозиції і винести її на розгляд уряду, – резюмував Володимир Гунчик.

  Одним із важливих питань, які розглянули під час наради, стало фінансування закладів освіти за рахунок освітньої субвенції та коштів місцевих бюджетів, адже через внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році механізм фінансування цих закладів дещо змінився.

  Відтак, перелік навчальних закладів, на видатки яких спрямовуватимуть у 2017 році освітню субвенцію, поповнився ще й професійно-технічними навчальними закладами державної та комунальної власності — в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, а саме – оплати праці з нарахуваннями педагогів, які викладають предмети згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.

  Позаяк, за словами начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної, у Державному бюджеті на 2017 рік для Волинської області затверджений обсяг фінансування освітніх закладів у сумі 1 883 053, 5 гривень.

  – Окрім того, маємо освітню субвенцію на здобуття повної середньої освіти учнями професійно-технічних закладів у сумі 62, 216 тисяч гривень, – зазначила Людмила Володимирівна.

  Між тим, обговорили й питання оптимізації витрат, які здійснюють освітні заклади області. Звучали питання та пропозиції і щодо вдосконалення медичної галузі регіону.

  Під час виступу очільник виконавчої гілки влади Іваничівського району Лілія Богданівна Кревська зазначила, що за даними головних розпорядників коштів районного, сільських і селищного бюджетів, для виплати заробітної плати з нарахуваннями в повному обсязі, в цілому, по району необхідно додатково  23,4 млн. грн., в тому числі по галузі освіта – 7,7 млн. грн., охорони здоров’я – 8,6 млн. гривень.

  Є дві основні причини незабезпеченості асигнуваннями на заробітну плату. Насамперед це підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн. При визначенні обсягу освітньої субвенції з державного бюджету враховано всі моменти підвищення заробітної плати педагогічних працівників і її обсяг в порівнянні з першим проектом державного бюджету збільшився на 30%. Чого не скажеш про визначення обсягу додаткової дотації, де зовсім не враховано ріст мінімальної заробітної плати, тому що розмір дотації залишився без змін (8,4 млн.грн.). Поряд з цим саме для категорії інших працівників загальноосвітніх шкіл (це 26% від загальної чисельності) відбулось майже в два рази збільшення заробітної плати. Такого додаткового навантаження районний бюджет не витримає.

  Окрім того, в грудні 2016 року в Іваничівському районі утворилось 3 об’єднані громади, внаслідок чого доходи районного бюджету зменшилась на 63% -  22 млн. гривень. Надходження ПДФО у 2016 році склали 34 млн. грн.. У бюджеті на 2017 рік передбачено 13,4 млн.грн.

  У районному бюджеті видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями  у галузі освіта затверджено у сумі 41,3 млн. грн, при потребі 47,7 млн.грн. На заробітну плату педагогічному персоналу загальноосвітніх шкіл (ЗОШ) передбачено 37,1 млн грн або 100% до потреби. Враховано також престижність 20% і щорічна винагорода 27% (є освітня субвенція) Заробітна плата іншого персоналу ЗОШ передбачено  у сумі 2,0 млн грн., або 30,2% до потреби, тобто на 3,5 місяця. Незабезпеченість асигнувань - 4,7 млн.грн.

  Видатки на заробітну плату працівників інших установ освіти (позашкілля, методисти, централізована бухгалтерія, група централізованого обслуговування) передбачено у сумі 2,2 млн грн., або  58 % до потреби (на 6 місяців). Незабезпеченість асигнувань -   1,4 млн.грн.

  Слід зазначити, що з бюджетів сільських та селищної рад проводиться фінансування дошкільних закладів  і видатки на заробітну плату передбачені у сумі 5,5 млн грн., або  81,2% до потреби ( в середньому на  8-9 місяців). Необхідність у додатковому ресурсі 1, 2 млн.грн.

  Голова РДА Лілія Кревська також озвучила шляхи вирішення даної проблеми в районі, зокрема:   

  1. Вільні залишки коштів районного бюджету 10,2 млн.грн. Однак, спрямувати всю суму на виплату заробітної плати ми не можемо, так як необхідно брати участь у співфінансуванні ремонту доріг, проектів енергозбереження, соціально-економічного розвитку. Потрібно, щоб район жив і розвивався. Тому проблему незабезпеченості асигнувань можна вирішити лише частково. 

  Також, передбачається спрямувати 3,3 млн.грн. вільних залишків коштів районного бюджету на заробітну плату в галузі освіта: інший персонал загальноосвітніх шкіл – 2,1 млн грн (3,5 місяця, по липень);  інші установи (позашкілля, методисти, централізована бухгалтерія, група централізованого обслуговування) – 0,8 млн грн (4,5місяця, по листопад); субвенція на утримання дошкільних закладів 0,4 млн грн (1,5 місяця, по листопад)

  2. Вільні залишки бюджетів сільських рад на співфінансування дошкільних закладів -  0,8 млн грн (2-3місяці, по грудень).

  3. Питання скорочення чисельності працівників загальноосвітніх шкіл району не розглядається. Враховуємо лише те, що внаслідок утворення ОТГ зменшилась кількість загальноосвітніх шкіл (відійшло 20 ЗОШ), тому планується скорочення 3 од. методистів, 3 од. бухгалтерів, 3од. працівників групи централізованого обслуговування і  1,5 ставки сумісників будинку дитячої юнацької творчості.

  4. Після створення ОТГ, частина доходів районного бюджету відійшла, а установи, які надають освітні послуги для дітей на території усього району залишились у видатках районного бюджету. Розрахункова сума співфінансування громад на утримання таких установ складає 1,8 млн.грн., зокрема: Литовезька  - 384,5 тис.грн., Павлівська – 965 тис.грн.. Поромівська – 456,5 тис.грн.  Однак, в  результаті неодноразових зустрічей з головами ОТГ не дали позитивного результату.

  Виходячи з наведеного, залишається не вирішеним питання забезпечення виплати заробітної плати іншому персоналу загальноосвітніх шкіл. Додаткова потреба в коштах складає    2,6 млн. гривень. Тому необхідно звертатись до Міністерства фінансів про збільшення обсягу додаткової дотації.

  За рахунок  медичної субвенції з державного бюджету, медичної субвенції яка передається з бюджетів ОТГ, видатки на заробітну плату з нарахуваннями  для закладів охорони здоров’я затверджено у сумі 21,5 млн. грн, при потребі за обов’язковими виплатами 29,6 млн.грн. Незабезпеченість асигнуваннями по галузі становить 8,1 млн.грн.

  Видатки на заробітну плату працівників центральної районної лікарні (ЦРЛ) затверджені  у сумі 14,5 млн. грн., що становить 70% до потреби або на 8,2 місяці. Необхідний додатковий ресурс у сумі 6,1 млн. грн.

  Видатки на заробітну плату працівників центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД)  затверджені у сумі 7,0 млн. грн., що становить 75,2 % до потреби або 9,5 місяця. Необхідний додатковий ресурс 2 млн.грн.

  За рішеннями сільських рад утворених ОТГ до бюджету м.Нововолинська передаєтся  майже 1,5 млн грн медичної субвенції (Литовезька ОТГ передає 625,5 тис грн., Поромівська ОТГ – 864,450 тис грн.).

  Питання виплати заробітної плати з нарахуваннями в повному розмірі можна вирішити також шляхом збільшення обсягу надання медичної субвенції з державного бюджету у сумі 8,1 млн. гривень.

  Крім того, існує проблема незабезпеченості районної лікарні асигнуваннями для розрахунків за енергоносії у сумі 1,1 млн. гривень. Це також можна вирішити лише шляхом збільшення обсягу додаткової дотації з державного бюджету.

  Підсумовуючи результати наради, Володимир Гунчик наголосив на тому, що робота голів районних державних адміністрацій буде продовжуватися у робочому режимі з керівниками профільних управлінь облдержадміністрації.

  – Пізніше, ми проведемо кущові наради по округах із запрошенням народних депутатів та їх помічників, адже їм приймати рішення, а тоді проведемо підсумкову нараду, – повідомив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

  Переглядів 357
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua