Головна сторінка

Райдержадміністрація
 • Нормативно-правова база
 • Звернення громадян
 • Обговорення конституції
 • Економіка
  Райдержадміністрація – Генплани
  Бюджет
  Сільське господарство
  Підприємництво
  Центр надання адмінпослуг
 • Регуляторна політика
 • Земельні відносини
 • Освіта
 • Культура
 • Соціальний захист населення
  Служба у справах дітей
  Вивчення громадської думки
 • Реагування на критику ЗМІ
 • Фізична культура та спорт
  Туризм
  Правова допомога
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Реформи в Україні
  Громадська рада при РДА
 • Публічна інформаціія
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Мобілізація
 • Контрактна служба
 • Децентралізація влади
 • Запобігання проявам корупції
 • Енергоефективність
 • Цивільний захист
  Центр зайнятості інформує

  АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            

  ІВАНИЧІ

  soc zahyst viyskovoslughbovciv 2018

  telefon doviru 2018

  Zvtrnennia Ivanychi

  Simeyni likari 2018

  zminy odne zhyttiu

  dytacha liniy

  BPD

  Pravova dop VAIYBER

  Y mayu pravo

  Volyniy unikalna

  dracs

  Departament finansiv

  ustyzy

  robota za kontraktom

  14-OMBR-001s03

  int 1

  Krym ce Ukraina

  0

  prozorro

  datagovua

  e-deklar

  Стратегію реформування лісового господарства обговорять у Львові

  14 листопада 2017 року під час засідання Уряду Кабінет Міністрів України затвердив стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року. Відповідне рішення викликало занепокоєння у громадськості, а також у членів Волинської обласної організації профспілки працівників лісового господарства, котрі звернулися із відповідним листом до облдержадміністрації. Натомість на рівні області вирішили апелювати до Міністерства аграрної політики та продовольства України, звідкіля днями отримали відповідь.

  Слід зазначити, що серед проблем лісового господарства, на вирішення яких спрямована стратегія, – недосконалість системи управління лісовим господарством, значний обсяг незаконних рубок, корупція в лісовому господарстві, складність отримання документів із використання земель лісогосподарського призначення, недосконалий механізм продажу необробленої деревини, нереалізовані законодавчі ініціативи з охорони лісів, складна процедура притягнення до відповідальності за незаконні рубки, відсутність економічних стимулів для поглиблення переробки деревини тощо. У зв’язку з вищезгаданими проблемами і виникла необхідність у розробленні стратегії реформування лісового господарства.

  До слова, проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», розроблено на виконання підпункту 5 пункту 7 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 року № 43, підпункту 2 пункту 17 Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності від 27 липня 2017 року № 31 з урахуванням підпункту 52 протоколу засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності від 9 листопада 2017 року № 42.

  Зокрема, для реалізації зазначеної стратегії Уряд планує створити службу лісових інспекторів, впровадити електронний обіг деревини для всіх постійних лісокористувачів, провести аерокосмічне фотографування, спростити умови отримання дозвільних документів для постійних лісокористувачів на землю лісогосподарського призначення, впровадити єдину процедуру продажу необробленої деревини, посилити відповідальність за порушення в галузі, чітко розподілити повноваження між правоохоронними органами для фіксації та збору доказів порушень.

  Окрім того, згідно з документом, передбачено впровадження механізмів оперативного реагування на проблеми санітарного стану лісів, розробку держпрограми компенсації за використання природозбережних технологій і держпрограми стимулювання діяльності лісогосподарських суб’єктів.

  Поруч із тим, передача функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України, що суперечить Конституції України. Адже, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Ліси України є об’єктами права власності українського народу і тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути виваженими та підтриманими у суспільстві. А в разі утворення нового суб’єкта господарювання відбудеться монополізація ресурсу та є незрозумілою подальша доля існуючих лісогосподарських підприємств, які на сьогоднішній день працюють стабільно і є основними платниками податків та роботодавцями в сільських місцевостях. І саме на Волині почали одразу бити на сполох.

  Отже, в листі Міністерства аграрної політики та продовольства України йдеться:

  «З метою належного виконання підпункту 2 пункту 4 протоколу № 65 засідання Кабінету Міністрів України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року» направлено на погодження до заінтересованих органів виконавчої влади для висловлення позицій».

  Насамкінець зазначимо, що саме сьогодні, 13 лютого 2018 року, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик у Львові візьме участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України щодо питань аграрної політики та земельних відносин, де обговорять проблемні питання і напрямки розвитку лісового господарства України.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 133
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Іваничівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
  © 2012 ivaadm.gov.ua