Головна сторінка

Райдержадміністрація
  • Нормативно-правова база
  • Звернення громадян
  • Обговорення конституції
  • Економіка
  • Райдержадміністрація – Генплани
  • Бюджет
  • Сільське господарство
  • Підприємництво
    Центр надання адмінпослуг
  • Регуляторна політика
  • Земельні відносини
  • Освіта
  • Культура
  • Соціальний захист населення
    Вивчення громадської думки
  • Реагування на критику ЗМІ
  • Фізична культура та спорт
    Туризм
    Правова допомога
  • Державний реєстр виборців
  • Відділ статистики інформує
  • Реформи в Україні
  • Громадська рада при голові РДА
  • Публічна інформаціія
  • Каталог послуг
  • Очищення влади
  • Мобілізація
  • Контрактна служба
  • Децентралізація влади
  • Запобігання проявам корупції
  • Енергоефективність
  • Центр зайнятості інформує

    АРХІВ НОВИН

    « Квітень 2017 »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1 2
    3 4 5 6 7 8 9
    10 11 12 13 14 15 16
    17 18 19 20 21 22 23
    24 25 26 27 28 29 30

    ІВАНИЧІ

    telefon doviru

    dytacha liniy

    Nove po sybsudiyx

    dracs

    Departament finansiv

    ustyzy

    14-OMBR-001s03

    22072009

    Krym ce Ukraina

    0

    prozorro

    datagovua

    e-deklar

    На які виплати має право голова правління ОСББ? Заробітна плата за працю чи винагорода за виконану роботу?

    Найефективнішим механізмом на сьогоднішній день управління спільним майном у багатоквартирному будинку є здійснення такого управління саме за допомогою об’єднання його співвласників, тобто ОСББ. Алгоритм створення ОСББ детально описано в Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.01р. №2866-ІІІ. Кількість новостворених ОСББ з плином часу постійно зростає. З одного боку це позитивна тенденція, а з іншого має свій ряд проблем. Адже ні мешканці ОСББ, ані ті хто його очолюють, достеменно не знайомі зі специфікою роботи такої організації. У ході діяльності кожного ОСББ з часом виникає питання, на який вид виплати може претендувати голова правління ОСББ за пророблену в інтересах ОСББ роботу, заробітну плату чи грошову винагороду?. Вказані виплати мають свої особливості, відносяться до різних видів виплат та оформлюються за різними правилами.

    ОСББ є юридичною особою створеною власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння їхнього власного майна та управління, утримання та використання спільного майна (ст.1 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

    Для керівництва поточною діяльністю ОСББ обирається правління, яке має право приймати будь – які рішення з питань, що стосуються  поточної діяльності ОСББ. Правління очолює голова.

    Працювати така особа (тобто голова правління) може, як на платній так і на безоплатній основі. В обох випадках виконання обов’язків голови на платній чи безоплатній основі (тобто на громадських засадах) має бути відображено у відповідному рішенні загальних зборів ОСББ. Це допоможе зняти безліч запитань з боку перевіряючих органів, в першу чергу фіскальної служби.

    ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками, отримання одним із учасників власної вигоди чи користі (ст.4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»). За порушення законодавчих норм встановлених для неприбуткових організацій її можуть виключити з Реєстру неприбуткових установ та організацій, зокрема якщо її кошти будуть використані на цілі, не передбачені статутом, або коли нею не дотримані умови зазначені у пп.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України.

    Якщо голова правління працює в ОСББ на платній основі, тобто отримує систематично кожного місяця виплату, потрібно укладати з ним відповідний трудовий договір. Також голова правління може здійснювати свою роботу на підставі цивільно – правового договору. При цьому потрібно пам’ятати, що за трудовим договором оплачується процес праці, а за цивільно – правовим договором результат праці.

    При укладенні таких договорів органи фіскальної служби матимуть усі підстави вимагати сплати обов’язкових податків та зборів із суми виплат, яку отримує голова, а це податок на доходи фізичних осіб (утримується з доходів фізичної особи за ставкою 18%), єдиний соціальний внесок (нараховується на заробітну плату працівника у розмірі 22%), військовий збір (утримується з доходів фізичної особи за ставкою 1.5%).

    Якщо голова правління працює в ОСББ на безоплатній основі (тобто на громадських засадах), він виконує свої обов’язки без отримання будь – якої грошової виплати. У такому випадку голова здійснює свої повноваження на основі рішення загальних зборів ОСББ (тобто протоколу загальних зборів) без оформлення трудового чи цивільно - правового договору.

    У випадку коли ж загальні збори ОСББ все таки вирішили «віддячити» особі, яка виконує на добровільних засадах обов’язки голови правління та прийняли рішення про здійснення грошової виплати, то отримана виплата фізичною особою прирівнюється до додаткового блага, яке оподатковують на загальних підставах (податком на доходи фізичних осіб та військовим збором). Така виплата не є ні заробітною платою ні винагородою і не повинна мати систематичний характер.

    Під час звітування до фіскальної служби особа на яку покладені обов’язки голови правління, має показати таку винагороду у декларації про майновий стан та доходи, попутно прихопивши з собою відповідне рішення загальних зборів щодо згоди інших членів ОСББ про її надання та суму допомоги.

    Отже, перш ніж щось виплачувати голові правління ОСББ, представникам загальних зборів потрібно вирішити, на яких засадах буде працювати голова правління ОСББ, що він виконуватиме, чи буде за це отримувати грошову виплату та яку саме.

    Переглядів 72
    Розробка: Відділ інформаційних технологій
    апарату Волинської облдержадміністрації
    Інформаційне наповнення:
    Іваничівська районна державна адміністрація
    Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
    Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua
    © 2012 ivaadm.gov.ua