Версія для друку
Вівторок, 23 листопада 2021 12:38

Третій випадок сказу в районі за неповний місяць: ухвалено план карантину в Іваничах

22 листопада заступник голови райдержадміністрації Віктор Фіщук провів чергове засідання протиепізоотичної комісії, яке було скликане терміново через виявлене у Іваничах захворювання на сказ домашньої тварини. Слід зазначити, що це вже третій такий випадок у районі протягом листопада. Цього разу господарі одного із обійсть помітили агресивного кота, що забіг у двір та почав нападати на домашнього пса. Незабаром цього ж кота знайшли мертвим неподалік двору. Лабораторна експертиза підтвердила підозри господарів - тварина дійсно була заражена сказом.

Відтак, протиепізоотична комісія визначила план заходів, відповідно до якого проведуть профілактичну роботу щодо подальшого поширення хвороби ветеринари та лісівники. Так, представники ветслужби здійснять вакцинацію домашніх тварин у господарстві, де був виявлений сказ, а також проведуть подвірні обходи на території селища Іваничі із метою щеплень тварин. Спеціалісти лісомисливського господарства незабаром розпочнуть відстріл лисиць, біоматеріали з яких стовідсотково досліджуватимуть у епідлабораторії, - таким чином визначать рівень імунітету до сказу диких тварин, які були провакциновані місяць тому шляхом розкидання над лісами вакцини із літаків.

Під час засідання комісії було вкотре наголошено, що зупинити поширення серед тварин таких хвороб, як сказ, африканська чума свиней та пташиний грип може їх вчасна вакцинація. Крім того, громадянам слід бути уважними – у випадку появи на подвірях лисиць, чи в разі нетипової поведінки домашніх улюбленців повідомляти ветеринарну службу.

Переглядів 2153

Галерея зображень