Райдержадміністрація

e-deklar

Історія Іваничівщини

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Центр району - смт.Іваничі (7,2 тис. населення) Територія району 645 кв.км. Населення – 33,2 тис. чоловік. Чисельність населення району складє 57 чоловік на 1 кв.км. 98,4 відсотки населення району складають українці, 11 - росіяни, 0,2 білоруси, інших національностей одиниці. Район розташований на заході області, де межує з республікою Польща

На півночі межує з Володимир-Волинським районом, на сході - з Локачинським, на південному сході - з Горохівським районом. На півдні проходить межа з Сокальським районом Львівської області. Сільських населених пунктів - 58; Селище міського типу - 1 . Всі населені пункти району об'єднані в 23 сільські ради і 1 селищну. Іваничі - селище міського типу є центром району.

Перша згадка про Іваничі в історичних документах належить до 1545 року. В цей час село перебувало під владою Литовського князівства. Після Люблінської унії 1569 року село Іваничі переходить під владу шляхетської Польщі. Згідно з поборними реєстрами 1629 року, на цей час, в селі знаходилось 68 димів. Після третього поділу Польщі в 1795 році Іваничі разом з усією західною Волинню увійшли до складу Росії. В 1899 році в селі було відкрито першу церковно-парафіяльну школу, яку в 1911 році відвідувало 36 учнів. В ході першої світової війни Іваничі були захоплені австро-німецькими військами, які перебували тут до кінця 1918 року. А на початок 1919 року Іваничі знову ж таки переходять під владу Польщі. 20 вересня 1939 року село, як і уся Західна Україна, входить в склад радянської України. У 1940 році в Іваничах почала працювати сільська рада народних депутатів трудящих.

З 22 червня 1941 року по 20 липня 1944 року Іваничі та район знаходились під окупаційним режимом фашистської Німеччини. В післявоєнний час в районі значно зросла місцева промисловість, розвинулось сільське господарство.

Перші згадки про села, які входять до складу району, припадають на ХV-XVI століття. Найдавніші історичні відомості маємо ми про містечко Порицьк, околицями якого було село Павлівка. Ця згадка належить до 1407 року. В документах XV століття вперше згадуються с.Риковичі, Заболотці, Грибовиця. Інші села вперше згадуються в XVI столітті.

На території району знаходиться місто обласного підпорядкування Нововолинськ.

Іваничівський район розташований на Волинській височині. Найвища точка поверхні району 251 м на околиці с.Грибовиця. Невелике розчленування рельєфу району обумовлено річками Захід­ний Буг, Луга. Найбільше погорбовання рельєфу виражене на околицях сіл Гряди, Верхнів, Кропивщина, Грибовиця. В цій частині району є невеликі яри. В межах району знаходяться кам'яновугільні відклади, товщи­на шарів яких досягає до 130-140 см. Поряд з цим, на території району виявлені запаси глини поблизу с.Мишів, піски, мергель /Грибовицьке родовище/,є також ознаки запасів нафти, міне­ральних вод /містять йод, бром/, але поки що вони не добуваються. Іваничівський район було утворено в 1940 році. У 1962 році у зв'язку з укрупненням районів він був ліквідований, а в груд­ні 1966 року відновлений.

Переглядів 3812
    Розробка: Відділ інформаційних технологій
    апарату Волинської облдержадміністрації
    Інформаційне наповнення:
    Іваничівська районна державна адміністрація
    Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Іваничівській райдержадміністрації.
    Адреса: 45300, смт Іваничі, вул. Грушевського, 13 факс (03372) 2-18-68, E-mail: info@ivaadm.gov.ua