День Конституції України
28 червня 2024 року начальник районної військової адміністрації Юрій Лобач та голова районної ради Віктор Хиць взяли участь у заходах, присвячених Дню Конституції України. Керівництво району хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих захисників України та поклали квіти до Дошки пам'яті героям, що загинули в російсько-українській війні.
Вітання зі святом – Днем Конституції України!
Шановні жителі Володимирського району!
Вітаємо вас зі святом – Днем Конституції України!
Конституція країни – це документ, який закладає основи функціонування держави, її взаємодії із суспільством, права та обов'язки всіх учасників цього процесу.
Верховенство її в правовому полі абсолютне та не повинно ігноруватись жодною структурою чи особистістю.
Основний Закон, який приймається у будь якій країні, затверджує формування держави на її території.
Наша конституційна традиція базується на історичних документах – Конституції Пилипа Орлика, Конституції Української Народної Республіки, бере свої витоки із правових традицій Київської Русі.
Після втрати незалежності, Україна мала типовий правовий документ, як і всі союзні республіки СРСР.
Але прагнення до здобуття волі в нашої нації не вщухало і дало свої плоди після десятиліть боротьби.
Після відновлення незалежності України у 1991 році, ще довгі п'ять років наш народ жив, по суті, за Конституцією УРСР. Це було неприйнятно для суверенної країни, але процес створення нової був складним, через строкатість політичних сил у тодішній Верховній Раді, вимагав багатьох переговорів і компромісів, політичної волі.
Незважаючи на протидію т. зв. «лівих сил» у парламенті, проєкт нашого Основного Закону був сформований і 27 червня винесений на розгляд депутатів.
О 9 год. 20 хв. 28 червня 1996 року Конституція України була прийнята. Вона складалась, на той момент, з Преамбули та п'ятнадцяти розділів. З 2016 року розділів стало чотирнадцять.
З плином часу ми, нарешті, почали розуміти ті основні змістові послання, закладені в нашому Основному Законі, його важливість не лише у функціонуванні державних інституцій, прав і свобод громадян, а й визначенні наших цивілізаційних та світоглядних пріоритетів, як української нації і Українського народу. Наша Конституція – дороговказ того, куди ми йдемо і чого прагнемо.
Просто прочитайте наведену нижче Преамбулу Конституції України, погляньте на неї з точки зору сьогодення і ви усвідомите, що кожне слово в ній освячене кров'ю українських Героїв, за написане віддають життя кращі з кращих – наші Захисники, бо це не просто літери, а шлях нашого народу своє майбутнє, що є визначеним і незворотнім.
Шануймо їх подвиг та наш Основний Закон.
Преамбула:
«Верховна Рада України від імені Українського народу — громадян України всіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням, приймає цю Конституцію — Основний Закон України».
Начальник Володимирської Голова
районної військової адміністрації Юрій Лобач Володимирської районної ради Віктор Хиць