06 червня 2023 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Червень 2023 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
  Головна>Новини>В рамках реформи децентралізації
  П'ятниця, 09 червня 2017 16:13

  В рамках реформи децентралізації

  Тому сьогодні, 9 червня 2017 року, у залі засідань райдержадміністрації зібралися голови та депутати вище вказаних сільських рад, представники депутатського корпусу районної ради та голови об'єднаних громад. Долучилися до обговорення і керівники району – Наталія Василець та Роман Гук.

  У вступному слові голова райдержадміністрації Наталія Василець звернула увагу присутніх на той факт, що перед необ'єднаними сільськими радами постав важкий та не мало важливий вибір - стати частинкою Зимнівської громади, яка уже міцно стала на ноги, утрьох об’єднатися в громаду і «з нуля» розпочинати роботу, або ж залишатися і надалі окремими сільськими радами та при цьому втратити чималу суму коштів, які могли б піти на розвиток новоствореної громади.

  Долучився до обговорення і голова районної ради Роман Гук. Він зазначив, що процес децентралізації неминучий. І суть об'єднання полягає в концентрації ресурсів, які спрямовуватимуться для розвитку тієї чи іншої території. Також Роман Григорович нагадав про ряд переваг, які має ОТГ, серед них прямі бюджетні відносини із державою та збільшення повноважень на місцях. А також чималим стимулюючим чинником до об’єднання в громаду є закордонні інвестори, які надають перевагу співпраці із об'єднаними територіальними громадами.

  Ірина Ларіна, представник Устилузької ОТГ, презентувала присутнім досягнення громади за минулий рік. При цьому зазначила, що будь-яка реформа – це ламання старої системи та побудова нової, до якої важко звикнути.

  В'ячеслав Католик – голова Зимнівської об’єднаної територіальної громади дав коротку характеристику діяльності даної ОТГ та наголосив на перспективах, які очікують ті сільські ради, які приєднаються до них.

  Свою точку зору щодо створення об'єднаної громади висловили і голова Березовичівської сільської ради Юрій Ковальчук та голова Хобултівської сільської ради Оксана Морозюк. Представили власне бачення вирішення цієї проблеми і окремі депутати сільських та районної рад.

  Про плюси об'єднання мовою цифр розповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Бондарук.

  - Закон «Про добровільне об'єднання громад» дав добру основу для  розвитку демократії, європейської демократії. І вам варто скористатися цією нагодою, - звернулася Олена Григорівна до присутніх у залі. – При цьому ви заручитеся неабиякою підтримкою держави та зможете покращити свою інфраструктуру.

  Обговорили на зустрічі і закони, на які варто спиратися при об'єднанні у територіальну громаду, а також методику об'єднання, згідно якої, основою є не фінансова складова, а доступ громадян до адміністративних послуг.

  Сьогоднішнє засідання стало надзвичайно важливим заходом, який дозволив почути існуючі проблеми та окреслив завдання щодо якісної роботи у напрямку впровадження реформи децентралізації на Володимирщині.

  Переглядів 1663
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua